DVD Čepin

U službi Čepina od 1888. godine

Sveti Florijan - dan vatrogasaca

DVD Čepin obilježio je dan vatrogasaca polaganjem vijenaca i svijeća na katoličkom groblju u Čepinu, mimohodom kroz selo do crkve Presvetog Trojstva gdje je župnik Anđelko Cindori održao svetu misu.

Nakon mise zadržali smo se u dvorištu crkve dok nije pao mrak, te krenuli u već tradicionalnu bakljadu do kipa svetog Florijana na početku ulice kralja Zvonimira. Tamo je postavljena elektronska svijeća te je uslijedio povratak povorke s bakljama do prostorija Društva.

Svečano su uručena:

• uvjerenja o završenom osposobljavanju za zvanje vatrogasac:

- Ivan Driksler
- Antonio Vukelić

• uvjerenja o završenom osposobljavanju za zvanje vatrogasni dočasnik:

- Berislav Cetina
- Tena Nađ
- Tomislav Vidaković.

Spomenicu za 40 godina aktivnosti u dobrovoljnom vatrogastvu su dobili:

- Mijo Mak
- Josip Vukušić

Spomenicu za 50 godina aktivnosti u dobrovoljnom vatrogastvu je dobio:

- Stjepan Nađ (zamjenik predsjednika).

Na kraju je uslijedio i najsvečaniji trenutak - našeg najstarijeg operativnog člana Stjepana Nađa posjeli smo na stolicu, a 2 najmlađa operativna člana skinuli su mu čin vatrogasca I. klase te mu na svečanu košulju stavili čin počasnog vatrogasnog časnika kojeg mu je dodijelila Vatrogasna zajednica Osječko-baranjske županije. Predsjednik Društva Ivan Nađ potom mu je uručio i diplomu o dodjeli počasnog zvanja.

najmlađi operativci stavljaju zvanje počasnog vatrogasnog časnika Stjepanu Nađu

Nalazite se ovdje: Naslovnica Vijesti Sveti Florijan - dan vatrogasaca